Najem w praktyce

Blog o nieruchomościach i inwestowaniu w najem

O mnie

Kim jestem?

Jestem adwokatem. Decyzję o tym, że w przyszłości moim miejscem pracy będzie kancelaria prawna, podjęłam już w liceum. Impulsem były zajęcia z wiedzy o społeczeństwie, w ramach których udaliśmy się do Sądu Rejonowego. Pamiętam jak chłonęłam atmosferę panującą w budynku sądu. Uczestniczyliśmy z klasą w rozprawie, jako publiczność. Zobaczyłam jak pracuje prawnik i sędzia (postępowanie dotyczyło sprawy cywilnej). Adwokat wstał i wygłosił elokwentną, porywającą mowę końcową, podsumowującą powództwo. Porwał również i mnie. Od tego momentu wiedziałam, że będę pracować jako adwokat we własnej kancelarii adwokackiej na śląsku.

Swoją przygodę z salą sądową rozpoczęłam już w trakcie studiów, odbywając praktyki w sądach rejonowych w Katowicach, Będzinie, Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej. Podczas aplikacji adwokackiej uczestniczyłam w dziesiątkach spraw, w tym związanych z najmem lokali mieszkalnych. W głównej mierze reprezentowałam spółdzielnię mieszkaniową. Ta współpraca zaowocowała zgłębieniem problemów typowych dla branży nieruchomości.

Dlaczego specjalizacja związana z tematyką najmu?

Prawo najmu może wydawać się proste, jednakże w rzeczywistości zagadnienie to jest bardziej skomplikowane i łączy w sobie materię z różnych obszarów (głównie z dziedziny zobowiązań, ale również prawa procesowego), w tym nawet prawa karnego. Są to zazwyczaj sprawy z zakresu naruszenia miru domowego przez właściciela nieruchomości, czy stosowanie przez niego gróźb w celu skłonienia najemcy do zapłaty czynszu. W mojej kancelarii prawnej mam więc do czynienia z wieloma ciekawymi zagadnieniami i problemami, o których będę szczegółowo pisać na tym blogu.

Rodzaje prowadzonych spraw

Specjalizuję się w sporach sądowych oraz postępowaniu egzekucyjnym związanym z prawem najmu. Ponadto zajmuję się sporządzaniem i analizą umów tworzonych przez właścicieli nieruchomości, a jako prawnikowi z dużym doświadczeniem, nieobce są mi również sprawy karne oraz sprawy o eksmisję. Moja kancelaria adwokacka pomaga m.in. w dochodzeniu: zaległego czynszu, odszkodowania z tytułu zniszczeń lub bezumownego korzystania z lokalu mieszkalnego.

Gdzie prowadzę sprawy i konsultacje?

Prowadzę własną kancelarię adwokacką w Będzinie. Reprezentuję klientów w postępowaniach sądowych oraz egzekucyjnych na obszarze całego województwa śląskiego. Ponadto doradzam właścicielom nieruchomości w kwestiach weryfikacji potencjalnych lokatorów, sporządzenia korzystnej dla obu stron umowy czy w sytuacjach problematycznych, związanych na przykład z zaległymi opłatami. Konsultacje odbywają się nie tylko na miejscu, w kancelarii, ale również online i przez telefon, dzięki czemu z mojego wsparcia korzystają klienci z całego kraju oraz klienci zagraniczni.